Jak wygląda prawidłowy montaż instalacji fotowoltaicznej?

11 lutego 2021
montaż fotowoltaiki

Profesjonalny montaż modułów fotowoltaicznych to gwarancja wydajnej pracy całej elektrowni słonecznej. Jakie elementy montażu mają największy wpływ na działanie instalacji fotowoltaicznej? Na jakie aspekty zwrócić szczególną uwagę? Czy dzięki odpowiedniemu montażowi można zmaksymalizować uzyski z fotowoltaiki? 

Montaż fotowoltaiki – usytuowanie instalacji 

By korzystanie usytuować moduły fotowoltaiczne na dachu trzeba przemyśleć kilka czynników. Najważniejsze przy planowaniu montażu instalacji fotowoltaicznej jest skomplikowanie poszycia dachowego oraz to, w jakim momencie dnia mamy największe zapotrzebowanie na prąd. Najlepszym rozwiązaniem, które optymalizuje działanie instalacji fotowoltaicznej, jest ustawienie paneli na południe pod kątem 30-40 stopni.  Niewiele niższe uzsyki energii można będzie otrzymać, gdy panele skierowane zostaną na wschód lub zachód. Jeśli warunki nie pozwalają na umieszczenie instalacji na dachu, tak by była ona efektywna, warto rozważyć konstrukcję na gruncie.

Montaż fotowoltaiki – ile trwa

Profesjonalny audyt, przygotowanie projektu i ekspercka obsługa klienta, znacznie usprawniają montaż modułów fotowoltaicznych na dachu. Etap projektowania instalacji fotowoltaicznej skraca czas montażu, ponieważ bierze pod uwagę ewentualne zacienienia i wszystkie warunki techniczne. Sam montaż paneli fotowoltaicznych w większości przypadków, realizowany jest w jeden dzień. Wyjątkiem mogą być bardzo skomplikowane projekty i duże inwestycje, wtedy czas montażu może nieznacznie się wydłużyć.

darmowy prąd ze słońca w Twoim domu

sprawdź ofertę